ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

prof-mohammadi.ir

مشاهده کتب و خرید اینترنتی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: تمامی مجموعه ها

لیست کتب

خرید اینترنتی آثار

 

1.تحلیلی بر انقلاب اسلامی"در اثر حاضر، ذیل هشت فصل روند انقلاب اسلامی بررسی و ارزیابی می‌شود .در فصل اول ابتدا حوزه قلمرو مطالعه تعیین شده ;سپس این مباحث مطرح می‌گردد : تحلیل انقلاب از دیدگاه ماركسیست‌ها و غربی‌ها، تعریف انقلاب و آفات انقلاب .در فصل دوم شرایط سیاسی و اجتماعی ایران در مرحله اول انقلاب (قبل از انقلاب) بررسی شده است .فصل سوم به تحلیل مرحله دوم انقلاب (پیروزی انقلاب) و عوامل موثر در آن ـ مردم، رهبری و ایدئولوژی ـ اختصاص دارد. در فصل چهارم از ((عوامل شتابزا)) سخن به میان آمده است .مباحث فصل پنجم درباره دوره اول از مرحله سوم انقلاب بعد از پیروزی است كه ذیل عنوان ((حاكمیت لیبرالیسم)) (دوران دولت موقت) مطرح شده است. در فصل ششم كه ((انقلاب دوم)) عنوان گرفته مطالبی درباره دوره دوم و سوم از مرحله سوم انقلاب فراهم آمده است .((حاكمیت مشترك)) و ((حاكمیت نیروهای حزب‌الله)) از عنوان‌های اصلی این بخش است. ((انقلاب سوم)) عنوان فصل هفتم است .در فصل هشتم، جمع‌بندی و نتیجه‌گیری نویسنده آمده است .كتاب با سه ضمیمه و فهرست منابع فارسی و انگلیسی به پایان می‌رسد."

 

2.انقلاب اسلامی در مقایسه با انقلابهای روسیه و فرانسه

 

" نویسنده در فصل نخست کتابش از مراحل سه‌گانه‌ی انقلاب‌های دنیا سخن می‌گوید و سپس آفات هر انقلابی را توضیح می‌دهد. در فصل دوم و در دو گفتارِ جداگانه به بررسی قدرت سیاسی و قدرت اجتماعی پیش از پیروزی انقلاب در هر سه کشور می‌پردازد. در فصل سوم نیز با دو گفتارِ «حاکمیت میانه‌روها» و «رادیکالیسم»، دست به مقایسه‌ی این سه کشور در شرایط پس از پیروزی انقلاب‌ها می‌زند. در بخش پایانی کتاب نیز سخن از مباحثی همچون رفُرم، شورش، کودتا و انقلاب را به میان می‌آید و نگارنده دو سؤال اساسی را مطرح می‌کند؛ این‌که «آیا انقلاب فرزندان خود را می‌خورد؟» و دیگر این‌که «آیا انقلاب ایران به دیکتاتوری ختم می‌شود؟»"

 

3.انقلاب اسلامی: زمینه ها و پیامدها

 

"کتاب حاضر در سه بخش تنظیم شده است. در بخش نخست نویسنده کوشیده استرهیافتی تئوریک از انقلاب با توجه به نظریه های انقلاب ارائه نماید. سپس در بخش دوم کوشیده است با تطبیق رویکرد نظری بر ساحت عینی تحلیلی از روند شکل گیری پس از انقلاب ارایه نماید و در بخش سوم پاره ای از مباحث مرتبط با انقلاب و سایر انقلاب ها را عرضه کند."

 

4.سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران: اصول و مسائل

 

"نگارنده، در بخش نخست کتاب، کلیات و مفاهیم مرتبط با موضوع سیاست و سیاست خارجی را شرح داده و بخش دوم، مسائل ساختاری و کلان سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را بررسی کرده است. وی در بخش بعد، سیاست خارجی کشور و مسائل اساسی دهه چهارم انقلاب اسلامی در عرصه بین‌المللی را مطالعه نموده در بخش پایانی، بخش چهارم برخی موضوعات مرتبط با سیاست خارجی و امنیت ملّی را شرح داده است.

موضوع این کتاب، تبیین و تشریح سیاست جمهوری اسلامی ایران در امور خارجی و عرصه بین‌المللی است. کتاب حاضر، با هدف بررسی اصول ثابت، تغییرات رخ داده در طول سی سال گذشته و آینده‌شناسی سیاست خارجی ایران و شناخت اهداف دولت جمهوری اسلامی ایران در این حوزه تدوین شده است.

 

5.مروری بر سیاست خارجی ایران دوران پهلوی

 

"در این اثر به بررسی سیاست خارجی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و ویژگیها و عوامل مهم و مؤثر در تصمیم گیری سیاست خارجی ایران در دوران پهلوی در شش فصل به شرح زیر پرداخته شده است. فصل اول کلیات فصل دوم اهداف قدرت های ذی نفوذ و سلطه گر در ایران و سیاستهای آن فصل سوم بررسی تحولات سیاسی و روابط خارجی ایران در دوران پهلوی اول 1320-1299هـ-ش (دوره سلطه کامل انگلیس) فصل چهارم دوره تزلزل سلطه (1332-1320) فصل پنچم دوره استقرار سلطه مجدد انگلیس و آغاز نفوذ آمریکا فصل ششم جمع بندی و نتیجه گیری"

 

6.استراتژی نظامی آمریکا بعد از 11 سپتامبر آمریکا رویاروی اسلام

 

" یکی از ضرورت های زمان ما اقدام به شناخت غرب به صورت جامع است به نوعی که آثار تهیه شده حاوی نکات ارزشمندی باشد که نه تنها توده های مردم بلکه نخبگان سیاسی بتوانند از آن در جهت سامان دادن به امور استفاده نمایند.
در این راستا این کتاب در 6 فصل و یک ضمیمه به تبیین این مهم می پردازد.عناوین این فصول:
1
کلیات

2 - زمینه های سیاست میلیتاریسم آمریکا

3 - ویژگی های سیاست میلیتاریسم

4 - مواضع کشورهای پیرامونی

5 - جهان اسلام

6 - جمه بندی و نتیجه گیری"

 

7.بازتاب جهانی انقلاب اسلامی

 

" كتاب « بازتاب جهاني انقلاب اسلامي » كه چهار گفتار پيرامون اثرات انقلاب در نظام بين الملل، جهان اسلام، نظريه هاي انقلاب و الگوهاي نظام سياسي است، اثريست كه در سيزده فصل به ويژگي هاي انقلاب اسلامي، علل و عوامل پيروزي انقلاب، تفاوت انقلاب اسلامي با ساير تحولات سياسي و اجتماعي دوران معاصر، ساختارشكني نظريه هاي انقلاب در انديشه هاي غربي، استراتژي هاي جهاني شدن انقلاب اسلامي، بازتاب انقلاب اسلامي در نظام بين الملل، بازتاب انقلاب اسلامي بر جهان اسلام علي الخصوص كشورهاي حوزه خليج فارس، منطقه شامات، آفريقا، آسياي مركزي و قفقاز، آسياي صغير، شبه قاره هند و خاور دور مي پردازد.

نويسنده با ارائه اسناد و مدارك و تحليل متون و منابع موجود، در سطح گسترده اي بازتاب عمومي انقلاب اسلامي در دولت ها، ملت ها، نظام بين المللي و نظريه هاي سياسي را مورد تجزيه و تحليل قرار مي دهد. "

 

8.سیاست خارجی دولت احمدی نژاد

 

9.آینده نظام بین الملل و سیاست خارجی جمهوری اسلامی

 

10.انقلاب اسلامی در بوته آزمون جنگ نرم بیست ساله و فتنه 88موضوع این کتاب، بررسی جنگ نرم و فتنه انگیزی های غرب علیه ایران است. نگارنده، در کتاب حاضر، به مطالعة این مقوله از سال 1368 هـ.ش تا سال 1388 یعنی زمان شکل گیری «جنبش سبز» پرداخته است. وی در این راستا سیاست ها و راهبردهای دشمنان انقلاب اسلامی را تشریح نموده و اهداف و راهبردهای آنان را توضیح داده است. همچنین بخش هایی از کتاب به ذکر کارنامة شخصیت های سیاسی تأثیرگذار در جنگ نرم و فتنة 1388، بررسی جریان های سیاسی تأثیرگذار، و مطالعة نقش ولایت و امت در مدیریت بحران و ختم غائله اختصاص یافته است.

 

11.اصول سیاست خارجی

 

12.بحران فلسطین و راه حل آن

 

13.آمریکا از دیدگاه مقام معظم رهبری

 

14.آزادی از دیدگاه مقام معظم رهبری

 

15.مدیریت بحران در جمهوری اسلامی ایران؛ بحران های سیاسی اجتماعی

 

توطئه های مختلف و بحران ها در پنج گروه شامل کودتاها، منازعات قومی، ترورها و جنگ های تجاوزکارانه دسته بندی و در 17 مورد بررسی شده است، این دسته بندی ها در این کتاب توصیف و اینکه چگونه جمهوری اسلامی در مقابل توطئه ها مقاومت و آن ها را خنثی کرده، تحلیل شده است.

دکترمحمدی با اشاره به اینکه تاکنون نمونه این اثر با این جامعیت نوشته نشده است معتقد است نوشتار حاضر برای جوانانی که یاد از دوران گذشته و اتفاقات آن در ایران ندارند، هم می تواند مناسب باشد. مسأله بسیار مهم این است که در مصر یک کودتای کوچک مرسی را بر باد فنا داد، اما جمهوری اسلامی تا کنون 17 توطئه بزرگ را از سر گذرانده اما توفیقی کسب نکرده است. آخرین توطئه ای هم که در ایران صورت گرفت فتنه 88 بود که بی نتیجه ماند. باید بدانیم که این توطئه ها متوقف نخواهد شد و نباید تصور کنیم دیگر اتفاق بدی نمی افتد، بنابراین در جمع بندی و نتیجه گیری اثر به مسائل پیش رو نیز پرداخته شده است.

 

16.بحران فلسطین

 

17.المقایسه الثوره الاسلامیه و ثوراه روسیه و فرانسه (به زبان عربی و انگلیسی)

 

18. دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی در سطوح ملی، منطقه ای، جهانی و تاریخی

 

این کتاب دقیقاً سعی می کند به دستاوردهایی بپردازد که مستقیماً منتج از پیروزی و تداوم انقلاب بوده است؛ چرا که بسیاری از دستاوردهای ملموس و پیشرفت های انقلاب در ابعاد مختلف مانند افزایش سطح سواد، توسعه عمران و آبادی و... در عین حال که کاملاً برجسته می باشد، ولی هر کسی می تواند به آن خدشه آورد که ضرورتاً این دستاوردها بدون پیروزی انقلاب هم صورت بگیرد. ولی دستاوردهای کلانی که در این کتاب مطرح شده است، دقیقاً منتج از انقلاب اسلامی می باشد. به عنوان مثال تنها از درون انقلاب اسلامی امکان تشکیل نظام دینی جمهوری اسلامی وجود دارد که کارآمدی خود را نیز به اثبات رسانده است.

در این کتاب در عین حالی که سطوح مختلف واقعیت های به دست آمده از انقلاب در چارچوبه های تئوریک مدونی ارائه شده است، با استفاده از نظریه سطوح مختلف تحلیل، دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی را فارغ از مرزهای ایران اسلامی، مورد بررسی قرار داده و نشان داده است که انقلاب اسلامی صرفاً محدود به سقوط رژیم شاه و تشکیل جمهوری اسلامی نبوده و دستاوردهای عظیم تری داشته است؛ به گونه ای که تاریخ تمدن بشری را هم تغییر داده است.

این کتاب نه تنها پاسخگوی دغدغه های دانشجویان و دانشگاهیان در رابطه با آینده انقلاب و جهان خواهد بود، بلکه مسیر روشن و دقیقی پیش روی همه انقلابیون و جامعه جهانی قرار خواهد داد تا راه خود را در حمایت از انقلاب به شیوه ای بهتر و امیدوارانه تر انتخاب نموده و پایدارتر و راسخ تر قدم بردارند.

در سطح ملی دو دستاورد کلان مورد بررسی قرار گرفته و آن شکل گیری مردم سالاری دینی در ابعاد سیاسی و اجتماعی است؛ که در واقع تأسیس یک نظام دینی کارآمد در دنیای پست مدرن و شکل گیری جامعه ولایی در تقابل با جامعه مدنی سکولار می باشد که موجب گردیده است نه تنها نظام جمهوری اسلامی را در برخورد با طوفان ها و بحران های عظیمی که در طول این سه دهه شاهد بوده ایم، محفوظ داشته و قوام بخشد؛ بلکه تداوم انقلاب و انتقال روحیه انقلابی و ارزش های مسلط انقلاب، به نسل های بعدی را نیز درپی داشته باشد.

در بیان دستاوردهای تاریخی انقلاب اسلامی، به سخنان مقام معظم رهبری که از انقلاب اسلامی به پیچ تاریخی یاد کرده اند نیز اشاره کرده و انقلاب اسلامی را پیچ سوم تاریخ دانسته اند.

گزیده کتاب

در مقدمه این کتاب آمده است: «بیش از سه قرن این نظریه پذیرفته شده بود که دموکراسی و حاکمیت دینی یا به بیانی دیگر حاکمیت مردم و حاکمیت خدا، آن چنان ناسازگارند که امکان آشتی و تفاهم میان این دو وجود ندارد و بشر باید یکی از آن دو را برگزیند. اما انقلاب اسلامی به اثبات رساند که با اراده ملت و قیام همگانی، می توان حاکمیت خداوند را با تکیه بر خواست عمومی مستقر نمود و نشان داد که هیچ گونه تعارضی میان این دو وجود ندارد».

  

بازدید 20956 بار
آخرین ویرایش در دوشنبه, 18 مرداد 1395 ساعت 12:25
محتوای بیشتر در این بخش: مقالات »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.