ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

prof-mohammadi.ir

مجموعه ۱

مجموعه ۱ (25)

طبقه بندي هاي فرزند

بسمه تعالی

یادداشت هفته

 

یمن

 

 

ضربه کارآمد و کارایی که بر پیکر استکبار جهانی وارد آمد، آنگاه که پهباد های انصارالله یمن توانستند ضربه ای هولناک و موثر بر تاسیسات نفتی عربستان سعودی وارد کنند. تاسیساتی که در واقع شیشه اقتدار و عمر سعودی ها می باشد و این ضربه بیش از نیمی از تولید و صادارات نفت عربستان را کاهش داده است و بعید می باشد که به این زودی ها سعودی ها قادر باشند تاسیسات نفتی خود را به شرایط اولیه برگردانند و تولید 10 میلیون بشکه ای در روز را به حالت قبل برگردانند. در عین حال این ضربه که در فاصله بیش از 1200 کیلومتری مرزهای یمن وارد شد قدرت جوانان یمنی را به اثبات رساند و پاشنه آشیل سعودی ها و ضربه پذیری آن ها را نشان داد.

این پیروزی مقاومت و شکست استکبار فی الواقع کمتر از اسقاط پهباد پیچیده امریکایی ها توسط رزمندگان ایران نبود و این امر نه تنها موجب تقویت روحیه مجاهدین مقاومت گردید بلکه به شدت موجب تضعیف روحیه مستکبرین عالم گردید که به قدرت نظامی خود مغرور بودند و می توان پیش بینی کرد که ضرباتی محکم تر بر پیکره ی استکبار و عوامل آن درمنطقه همچون اسرائیل، عربستان سعودی و ... وارد خواهد آمد و خواب راحت را از چشم آنها خواهد ربود.

بـاش تــا صـبـح دولـتـت بـدمـد / کـایـن هـنـوز از نـتــایـج سـحر است

«بسمه تعالی»

کل یوم عاشورا، کل أرض کربلا

عاشورا

پیروزی انقلاب اسلامی بعد از گذشت 14 قرن از بعثت پیامبر اعظم(ص) به جرأت می توان گفت، بعثت دیگری بود که در طول بعثت اول صورت گرفت.

اگر ما این واقعیت را در یک بررسی تطبیقی پذیرا باشیم، باید قیام سیدالشهدا(ع) را نیز در شرایط امروز جستجو کرده و آن را مورد بررسی قرار دهیم. با مروری بر حوادث و تحولاتی که هم اکنون در جهان اسلام می گذرد و فجایعی که به رهبری و هدایت آمریکای جنایتکار و اذناب آن همچون عربستان و تروریست های دست پرورده آن در منطقه صورت می گیرد، در واقع روی یزید و یزیدیان و شمر، حرمله و خولی را سفید کرده اند. اگر در صحرای کربلا یک شمر، یک خولی و یک حرمله بودند، امروز در میان جنایتکاران تروریست داعش، النصره، القاعده و ... هزاران شمر و خولی و حرمله وجود دارد. اگر در صحرای کربلا یک طفل شیرخواره امام حسین(ع) رذیلانه توسط حرمله به شهادت می رسد، امروزه هزاران طفل شیرخواره زیر بمباران وحشیانه سعودی های جنایکار و بدتر از حرمله آن هم همه روزه به خاک و خون کشیده می شوند و اگر در صحرای کربلا جوان برومند امام حسین(ع) به نام علی اکبر(سلام ا... علیه) در مصاف با دشمن به شهادت می رسد، امروزه هزاران و هزاران جوان برومند در کربلاهای یمن، سوریه و عراق عرب به خاک و خون کشیده شده و به خون خود می غلطند.

تفاوتی که میان دشمنان قیام حسینی(ع) و دشمنان انقلاب اسلامی و خیزش عمومی مسلمانان در حال حاضر وجود دارد در این است که آن زمان سلاح طرفین شمشیر بود و سپر، نیزه و تیر و کمان؛ ولی متأسفانه امروز دشمنان قسم خورده اسلام که خود را حامی حقوق بشر! آزادی! و مدرنیته! می دانند به مخرب ترین سلاح های پیشرفته و غیر انسانی مجهز هستند و دوستان و یاران انقلاب با دست خالی و بدون هیچ حفاظ و سپری باید ناظر بمباران وحشیانه دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی در سراسر جهان باشند. اگر در کربلا سر رزمندگان را از تن جدا می کردند و آن هم بعد از به شهادت رساندن آنها، امروزه مظلومین عالَم اسلام را در آتش می سوزانند و سینه آنها را شکافته و قلب آنها را به دندان می کشند!

راستی که عاشورای امروز آن هم در سطح وسیع و گسترده ای نه تنها چیزی کمتر از عاشورای سال 61 هجری ندارد بلکه در بعد غیر انسانی آن، دست یزید، شمر، خولی و حرمله را از پشت بسته اند و بسیار وحشیانه تر و فجیع تر از روز عاشورا عمل می کنند و این بیانگر مصداق این عبارت است که:

«کل یوم عاشورا، کل أرض کربلا»

زهی خیال باطل ...

خیال باطل 

هاشمی رفسنجانی در اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش:

" اگر می‌بینید آلمان و ژاپن این روزها محکم‌ترین اقتصاد دنیا را دارند، اینها بعد از جنگ جهانی دوم از اینکه نیروی نظامی داشته باشند،محروم شدند. ... نیروهای نظامی بیشترین خرج کشورهای در حال جنگ را می‌بردند و از این رو با این اقدام پول‌هایشان آزاد شد و به دنبال کارهای علمی و تولیدی رفته و اقتصاد دانش بنیان برای خود درست کردند لذا دیگر آسیب‌پذیر هم نیستند، این راه در ایران باز شده است و مدیران و دلسوزان و معلمان باید وارد این فضا شوند؛ مطمئنم دوره دوم دولت روحانی می‌تواند ما را به آنجا برساند!! "

در رابطه با اظهارات اخیر جناب آقای هاشمی رفسنجانی، تحلیل ها و نقدهای فراوانی مطرح شده است. در عین حال کمتر کسی به نگاه قیاسی که آقای هاشمی رفسنجانی میان آلمان و ژاپن شکست خورده در جنگ جهانی دوم و جمهوری اسلامی در حال حاضر نموده، توجه کرده است. به این معنا که آقای هاشمی می خواهد بگوید، همان طور که آلمان و ژاپن در مصاف با ابرقدرتی همچون آمریکا ناتوان بوده و شکست را پذیرا گردیده اند، جمهوری اسلامی نیز که از بدو تأسیس و بدنبال پیروزی انقلاب یک منازعه بی امانی را با آمریکا یا به تعبیر حضرت امام، شیطان بزرگ آغاز کرده است، چاره ای جز قبول شکست و تسلیم در مقابل آمریکا را ندارد !؟ و این ستیز طولانی مدت راه به جایی نخواهد برد و ایران گزینه ای جز تسلیم در مقابل آمریکا و بازگشت به دوران قبل از انقلاب و قبول سلطه آمریکا ندارد؛ در چنان صورتی ایران می تواند با انحلال نیروهای نظامی خود هزینه های آن را صرف رشد اقتصادی، افزایش تولید و مآلاً رفاه عمومی کشور بنماید ! و جالب اینکه وعده می دهد، آقای دکتر روحانی در دوره دوم ریاست جمهوری این پروژه را عملیاتی خواهد کرد!

البته ایشان غافل از این است که در چنان صورتی آمریکای فزون خواه، تن به انحلال نیروهای مسلح ایران نخواهد داد، بلکه توقع خواهد داشت که همچون زمان شاه نیروهای مسلح ایران به نیابت از آمریکا در منطقه و در خدمت اهداف سلطه طلبانه آمریکا به کار گرفته شوند؛ با این شرط که بیش از 80 هزار کارشناس نظامی آمریکا بر همه ارکان نیروهای مسلح نظارت و سلطه داشته باشد! راستی که زهی خیال باطل و آن چیزی بیش از یک هذیان گویی نمی باشد ... .

عزة

آقای روحانی رئیس جمهور محترم در سخنان امروز (دوشنبه 95/5/11) به 2 نکته مهم اشاره کردند:

"1- برجام برای ما عزت آورد! 2- ما نمی توانیم مقابل قدرت های بزرگ آن هم با شعارهای تو خالی بایستیم."

در رابطه با بیان ایشان در زمینه برجام باید گفت که واقعاً جای شگفتی و تعجب است در حالی که حتی دست اندر کاران مذاکرات هسته ای بعد از گذشت یک سال از زمان توافق برجام اعتراف می کنند که برجام هیچ دستآوردی برای ما نداشته است و تحریم ها تنها روی کاغذ برداشته شده و عملاً همچنان بر جای خود باقی است، جناب آقای رئیس جمهور همچنان بر طبل تو خالی برجام کوبیده و آن را عزت آور برای مملکت و ملت می داند! جناب آقای رئیس جمهور! حفظ و اعتلای عزت این ملت نه با برجام بلکه با خداوند متعال است. (و لله العزة و لرسوله و للمؤمنین/ سوره مبارکه منافقون آیه 8)

ترکیه

 

کودتای نافرجام ترکیه: آموزه ها و عبرت ها

جمهوری ترکیه با کودتای ترک های جوان علیه امپراطوری عثمانی در دهه 1920 شکل گرفت و خود را پاسدار و حافظ اصول و ارزش های سکولاریسم آتاتورکی معرفی کرد و عملاً هم در هر زمان احساس می کرد که کمالیسم در خطر است با کودتای نظامی شرایط را به حال اول بر می گرداند، شکست کودتای اخیر برای اولین مرتبه درس ها و عبرت های زیادی نه تنها برای این کشور بلکه برای سایر کشور های منطقه به ارمغان آورده است :

صفحه1 از5