ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

prof-mohammadi.ir

هردیوانه ای به کارخودش هوشیار است!

منوچهر محمدی 1396/7/24


سخنان دونالدترامپ در روز جمعه 22 مهر 96 که سرشاراز لفاظی ها ، توام با اهانت،ناسزا وغوغاسالاری بود آنچنان جامعه جهانی وحتی ناظرین داخل ایران را بخود مشغول داشت ، که کمترکسی توانست به واقعیت راهبرد دقیق وهوشیارانه آمریکا که در لابلای مطالب جنجالی دونالد ترامپ ریس جمهور آمریکاپنهان شده بود پی ببرد.

بسیاری از تحلیل گران ایرانی بریک تصور غلط واشتباه هم چنان تکیه میکنند که رئیس جمهور آمریکا دیوانه ای است که تصمیمات غیرقابل پیش بینی و جنون آمیز وحتی خلاف منافع امریکا می گیرد!! ،درحالیکه از لحاظ تئوریک وعلمی ملاحظه می گردد که ساختار تصمیم گیری در این کشور طوری تنظیم شده واستقرار یافته است که رییس جمهور امریکا صرفا نقش بازی میکند!! و مطلقا نمی تواند و اجازه ندارد که خلاف راهبردهای اتخاذ شده توسط صاحبان واقعی قدرت تصمیم بگیرد و یا عمل کند.

در رابطه با موضوع هسته ای ایران نیز نگاه امریکایی ها به مذاکرات هسته ای از ابتدا این بوده وهست که با آوردن جمهوری اسلامی به پای میزمذاکره او را وادار کنند تا درمقابل "کدخدای جهان" سرتسلیم فرود آورده وازاصول وارزشهای خود که در تقابل بااصول حاکم برآمریکای مستکبر میباشد دست بردارد،و دیگر مدعی استکبار ستیزی وسلطه ستیزی با مستکبران عالم نباشد.

متاسفانه آقای روحانی از همان زمانی که در مبارزات انتخاباتی سال92 شرکت کرد صراحتا اعلام نمود که باید برای حل مشکلات اقتصادی ورفع تحریمها "به سراغ امریکا رفت ودم کد خدا را دید،" وبا اتخاذ این موضع غیر واقع بینانه وغیرمنطقی این بیان که "خزانه خالی است" و یا آقای ظریف که "آمریکا میتواند با یک بمب سیستم دفاعی ما را نابود کند" واینکه "هر توافق بدی هم بهتر از عدم توافق است" پیشاپیش با دست بسته وانفعال و نوعی وادادگی پای میز مذاکره با امریکا رفت که نتیجه آن هم قابل پیش بینی بود و برجامی از آن حاصل شد که صنعت هسته ای را از کار انداخته واز آن جز دکوری باقی نماند و در مقابل به قول دولتمردان هیچ چیزی هم دریافت نگردید به طوری که امروز از برجامی که به عنوانه "فتح الفتوح وآفتاب تابان" یاد میشد جز جسد بی جانی باقی نمانده است!!.

آمریکایی ها وحتی آقای دونالد ترامپ به اصطلاح "دیوانه" ،باید خیلی احمق باشند. که حاصل این دستاورد بزرگ را برای خود ندیده واز آن استقبال نکنند!!. در عین حال خوی استکباری وزیاده خواهی آمریکای متفرعن به همین دستاورد بزرگ نه در دوران اوباما،ونه در دوران ترامپ قانع نبوده وطبیعتا بسنده هم نمیکنند. و ملاحظه گردید که آقای روحانی در ایران بعد از اتمام مذاکرات وآغاز اجرای یکجانبه برجام از برجامهای دیگری سخن گفت که باید برای حل سایر مسائل مورد اختلاف با آمریکا استفاده گردد؟! واین دقیقا در راستای تحقق همان اهداف نهائی آمریکا بود که در نهایت چیزی جز تسلیم مطلق جمهوری اسلامی در مقابل امریکا و عدول از همه اصول واهداف انقلابی و آرمانی خود نمی باشد. با کمال تاسف مرحوم هاشمی رفسنجانی در آخرین سخنرانی خود و در همایش مدیران آموزش وپرورش بصورت شفاف آنرا مطرح نمود که "اگر خواستار پیشرفت هستیم باید همان راهی را برویم که ژاپن وآلمان در مقابل آمریکا در پیش گرفتند" وآن هم چیزی جز تسلیم کامل در برابر آمریکا نمیباشد. !!!

برای دولت آقای روحانی که همچنان برطبل توخالی برجام میکوبد و به همین قدر هم راضی هستند که بتوانند جسم بی جان برجام را حفظ نموده و بر بالین آن مدیحه سرایی کنند ! دولت امریکا را ترغیب می کنند که امروزه بخواهد تا با حفظ برجام بدنبال تکمیل وتعمیم آن به سایر موارد اختلافی هم چون قدرت موشکی ایران و دست آوردهای جمهوری اسلامی در منطقه بروند و بهمین علت به آزمایش های موشکی جمهوری اسلامی معترض بوده و با هجمه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درخواست ادامه مذاکرات و تکمیل برجام را داشته باشند تا نهایتا به آنچه را که به زعم آقای تیلرسون تغییر رژیم ایران است،برسند و این سیاستی است که در تمام طول دوران چهل ساله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ثابت و پابرجا بوده و همواره از ذهن وبرنامه تصمیم گیرنگان امریکایی خارج شده و تغییری نکرده است و به یقین در آینده هم تغییر نخواهد کرد. به عبارت دیگر تا زمانی که جمهوری اسلامی بر پایه اصول وارزش های اسلامی وانقلابی خود پیش می رود وقدرتمندتر هم گردد این ستیز ومخالفت ها همچنان ادامه خواهد داشت تا زمانی برسد و یقینا خواهد رسید که ایالات متحده آمریکا همچون اتحاد جماهیر شوروی بخاطر ضعف های ساختاری خود فرو بپاشد.

برای جمهوری اسلامی نیز تنها راه،مقاومت وایستادگی وتکیه بر منابع وامکانات داخلی خود می باشد تا زمانی که بتواند اقتصادی خودکفا ومقاوم ایجاد کند وتحریمها را نه بعنوان تهدید بلکه فرصت تلقی نماید و در آن صورت است که غرب به ناکارآمدی تحریمهای خود پی برده واز فشار بر ایران قدرتمند دست بردارد.

مع الاسف دولت آقای روحانی بجای اینکه از تجربه تلخ برجام عبرت گرفته و از نگاه برونزای خود دست برداشته وبه درون کشور عطف توجه کند و صادقانه به اشتباهات خود اعتراف نماید همچنان بر طبل توخالی برجام کوبیده ومشکلات اقتصادی کشور را بحال خود رها کرده است.واین چیزی است که دشمن هم میخواهد که آنچنان جامعه ایران در تنگنا وفشارهای اقتصادی قرار گیرد که آمادگی لازم برای برای تسلیم در مقابل استکبار را پیدا کند!! و این آرزویی است که یقیناً به گور خواهدبرد، زیراکه این ملت ثابت کرده است در مقابل فشار های سیاسی، اقتصادی دشمنانش مقاوم تر و مصمم تر خواهد ایستاد وهرگز تسلیم زیاده خواهی های آن ها نخواهد شد. ای کاش دولت روحانی از این راه اشتباه و غلط فعلی خود دست بردارد وگرنه تا پایان کار دولت تدبیر و امید ما باید تاوان این اشتباه بزرگ را بپردازیم.