ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

prof-mohammadi.ir

چهرواقعی آمریکا

 

بسمه تعالی

چهرواقعی آمریکا

 

 

حادثه خفه کردن جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی در ملاعام اگر چه بسیار دردناک و چندش آور بود در عین حال نباید آن را به عنوان یک اقدام جنون آمیز یک افسرپلیس آمریکا تلقی نمود بلکه این نمونه ای از رفتار سنتی نسل مهاجرین اروپایی به قاره ی آمریکا بود.

 

- این ها همان هایی که با نابودی بومیان سرخپوست و صلح دوست آن قاره ی زرخیز نه تنها شقاوت و بی رحمی خود را بروز دادند بلکه ثروت عظیم خدادادی آن ها را نیز به تاراج بردند.

- این ها همانهائی هستند که بر این باور بودند که اگر می خواهی کشته نشوی باید بکشی، اگر می خواهی زنده باشی باید بمیرانی آن ها بر این عقیده بوده و هستند که تنها نژاد خودشان حق آقایی و حیات دارند.

- این ها همان کسانی هستند که صراحتا اعلام می کردند که «یک سرخپوست خوب یک سرخپوست مرده است»!!

- آن ها کسانی هستند که برای استثمار و بهره کشی از مردم آزاده و شریف قاره ی آفریقا تجارت برده را برای بیگاری در مزارع خودشان باب کردند و متجاوز از بیست میلیون سیاهپوست آفریقایی را با وضع بسیار فجیعی و با کشتی به قاره آمریکا بردند که در میان راه بیش از نیمی از آن ها به خاطر شرایط سخت حمل و نقل تلف شدند و جنازه آن ها را به دریا ریختند.!!

- این ها همان کسانی هستند که بر سر بهره کشی از این برده ها و به بهانه ی لغو قانون بردگی جنگ شمال و جنوب راه انداختند.

- این ها همان کسانی هستند که رئیس جمهور وقت آمریکا آبراهام لینکلن که آقای خاتمی او را به غلط شهید خطاب نمود و منادی آزادی بردگان شناخته شده در خاطرات خود می گوید که «من هرگز با برابری سفید و سیاه موافق نیستم بلکه معتقدم که باید از سیاهان به صورت مساوی مورد بهره برداری قرار گیرند.»

- این ها همان کسانی هستند که هنوز هم در بسیاری از مناطق آمریکا تبعیض نژادی به عینه مشاهده می گردد. آن جا که در بسیاری از ایالت های جنوبی و حتی شمالی آمریکا کلیساها، مدارس، رستوران ها، اتوبوس های عمومی و ... متعلق به سفید پوستان از سیاهان جداست.

- آمریکا آنجایی است که هنوز علنا بر سر در بسیاری از رستوران ها نوشته شده است که ورود سگ و سیاه ممنوع است.

آمریکا آنجایی است که در ایالت نیویورک که بام اقتصاد و ثروت دنیا می باشد. محله ای بنام هارلم وجود دارد که سیاهان در آن زندگی می کنند و با شرایط بسیار اسفناکی روزگار می گذرانند که بیماری، فساد، جنایت، آلودگی و نا امنی در آن موج می زند.

- آمریکا همان کشوری است که سیاهان به عنوان فقیرترین جامعه الزاما به کارهای بسیار پست مشغول می باشند و ورود آن ها به رده های بالاتر شغلی تقریبا ممنوع و غیر محتمل می باشد.

- آمریکا همان جایی است که پلیس سفید پوست آن روزی نیست که ماموریت کشتن یک یا چند سیاهپوست را نداشته باشد و عموما هم در بیدادگاه های آمریکا قاتلین این سیاه پوستان تبرئه می گردند.

- آمریکا همان جائی است که آن جنایت ها و شکنجه های بی رحمانه را در زندان ابوغریب عراق و در سایر کشورها در طول تاریخ این کشور انجام دادند.

- آری، آمریکا همین است و حادثه ی خفه کردن جورج فلوید نمونه ی کوچکی از چهره واقعی آمریکا می باشد و ما نباید فریب چهره ی بزک کرده این جامعه که خود را به غلط منادی آزادی و حقوق بشر می داند بخوریم.