ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

prof-mohammadi.ir

چهره ی واقعی آمریکا!!

بسمه تعالی

چهره ی واقعی آمریکا!!

به دنبال حوادث شگفت انگیز و در عین حال قابل پیش بینی از هجوم طرفداران دونالدترامپ رئیس جمهور مستقر به کنگره ی آمریکا و اشغال این مرجع قانون گذاری که منجر به کشته شدن شش نفر و مجروح شدن قریب به صدنفر و در عین حال فرار نمایندگان کنگره و تعطیلی این مرکز قانون گذاری برای چند ساعت گردید عکس العمل های متفاوتی از ناحیه ی دولت مردان و کارگزاران نظام ایالات متحده آمریکا صورت گرفت که جالب ترین و مهمترین آن ها عکس العمل جوبایدن رئیس جمهور منتخب آمریکابود.

بایدن در اظهاری نظر خود و با ابزار شگفتی از این حادثه چنین اظهاری دارد« آن چه را که امروز ما در واشنگتن شاهد بودیم چهره ی واقعی آمریکا نبود.»

در حالی که اگر به تاریخ پانصدساله ی این قاره بعد از هجوم اروپای ها که نهایتا منجر به تشکیل نظام ایالات متحده ی آمریکا گردید نظر بیافکنیم از آنچه که در روز چهارشنبه (6ژانویه2021) در واشنگتن اتفاق افتاد نباید تعجب کنیم چرا که چهره ی واقعی آمریکا در همه ی ادوار شکل گیری این نظام سلطه همین بوده است و لاغیر.

- آنگاه که گریستف کلمب و یارانش در ساحل این قاره ی سرسیز و ثروتمند پیاده شدند و مورد استقبال بومیان سرخپوست آن واقع شدند در پاسخ به میهمان نوازی این بومیان جز قتل و غارت و جنایت پاسخ دیگری نداشتند - آنگاه که مبنای رابطه ی خود را با بومیان سرخپوست بر این اصل قرار دادند که «یک سرخپوست خوب یک سرخپوست مرده است» و با اشاعه ی مرض سیاه زخم نسل آن ها را بر چیده و اموال و دارائی های آن ها را به یغما بردند.

- آنگاه که برای بیگاری و انجام کارهای سخت دچار کمبود کارگر شدند برده داری را اشاعه داده و میلیون ها انسان بی گناه را از قاره ی آفریقا و آن هم در شرایط بسیار سخت به این قاره جدید کوچ دادند به طوری که نیمی از آن ها در مسیر سفر دریایی تلف شدند.

- آنگاه که بر سر عوارض چای با اربابان انگلیسی خود اختلاف پیداکردند و به بهانه ی استقلال سیزده ایالت ژاندارم های انگلیسی را اخراج نموده و خود اینک جزء بزرگ مالکان و ثروتمندان این قاره بودند و نظام سلطه را بر قرار کردند.

آنگاه که حرص و ولع وخوی توسعه طلبی آن ها نتوانست به همان سیزده ایالت سیرآب شود با جنگ و خونریزی با استعمارگران دیگر اروپایی این نظام را بر پنجاه ایالت فعلی مسلط نمودند.

- آنگاه که به بهانه ی پوچ و مسخره ی آزادی بردگان میان شمال و جنوب آمریکا بر سر تملک برده ها خصومت و دشمنی در گرفت و یک جنگ داخلی را راه انداختند که بیش از سیصد هزار نفر کشته شدند.

- آنگاه که باز هم با حرص و ولع و خوی توسعه طلبی به همین پنجاه ایالت نیز قانع نشدند و همه ی قاره ی جدید را می خواستند!! که به آن مسلط بشوند تحت عنوان دکترین مون روئه و این ادعا که «آمریکا برای آمریکائیان است» سلطه ی بی رحمانه خود را بر همه ی قاره آمریکا اعم از آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی مسلط نمودند.

- از آن جا که خوی توسعه طلبی و حرص و ولع برای سلطه گران تمام شدنی نیست در سال 1900 تحت عنوان سیاست در های باز، به سایر سلطه گران اروپایی اخطار نمودند که این نظام هم به عنوان یک رقیب جدید و در عین حال قدرتمند تر باید سهمی از چپاول و غارت قاره های دیگر همچون آسیا، آفریقا و اقیانوسیه را هم به او اختصاص دهند.

- انگاه که در سال 1919 و بعد از پایان جنگ جهانی اول خود را آقا و بالاسر اروپایی های سلطه گر مشاهده نمودند پیشنهاد تشکیل ایالات متحده جهانی به رهبری امریکا را ارائه دادند و جامعه ی ملل متفق را شکل دادند.اگر چه در تحقق این ایده ناکام ماندند ولی به آغاز جنگ جهانی دوم و ورود آمریکا به این جنگ به بهانه ی حمله ی ژاپنی ها به بندر پرل هاربر که با سیگنال دولت آمریکا برای توجیه ضرورت ورود به جنگ در سال 1944 نظریه ی برادران بزرگتر را مطرح نموده و نهایتا به سلطه بر بخش مهمی از کره ی خاکی بلوک غرب را تحت سلطه ی خود شکل دادند.

- آنگاه که علیرغم تسلیم ژاپن برای قدرت نمائی خود دو شهر ناکازاکی و هیروشیما را بیرحمانه بمباران اتمی نموده و لکه ننگ دیگری بر جنایات و وحشیگری خود ثبت کردند.

- آنگاه که بعد از جنگ جهانی دوم در قبال قیام ملت های مختلف در مناطقی از دنیا همچون شبه جزیره کره و هند و چین در ویتنام جنگ های بی رحمانه ای را به راه انداختند و جنایاتی را مرتکب شدندکه روی تاریخ و انسانیت را سیاه می نماید.

- آنگاه که با کودتاهای نظامی بر ملت های که می خواستند سرنوشت خود را خود به دست بگیرند در آمریکای لاتین در آفریقا و در آسیا از جمله در ایران هر صدایی راکه از ملت ها بلند می شد با کودتا در نطفه خفه کردند.

آری چهره واقعی آمریکا همان است که شما در روز چهارشنبه(6ژانویه 2021) بدون روتوش در جلوی کنگره و در درون کنگره مشاهده کردید. این همان چهره ای بودکه مردم به پا خواسته و مظلوم آمریکا اعم از سیاه و سفید و رنگین پوستان را بعد از قتل بی رحمانه جورج فلوید و تلاش برای سرنگونی و محو همه ی نماد های نظام و بیدادگری در طول تاریخ پانصد ساله علیه مردمان مظلوم و ضعیف توسط سلطه گران و صاحبان قدرت و ثروت دراین حاکمیت صورت گرفته است.

آری چهره واقعی آمریکا همان است که مشاهده کردید در عین حال به آقای جوبایدن رئیس جمهور متخب آمریکا هشدار می دهیم که سیر سقوط و افول آمریکا به عنوان یک نظام سلطه گر آغاز شده است و نه بایدن ونه هیچ کس دیگری نمی تواند این امپراطوری فشل و فروپاشیده از درون را نجات دهد و حوادث چهارشنبه آغازی بر این فروپاشی است.

                                 باش تا صبح دولتت بدمد             که این ز حکایت سحر است.