ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

prof-mohammadi.ir

دکتر منوچهر محمدی: دشمنی ما با آمریکا در مبانی است و لذا معامله برد - برد با آمریکا معنا ندارد/ این گفته مسئولین که آمریکا کدخداست و باید با کدخدا بست، مصداق نفوذ است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: مجموعه ۱

 

 

 

به گزارش خبرنگار انجمن فارغ التحصيلان مؤسسه امام خميني(ره)، دكتر منوچهر محمدي در سي امين نشست اين انجمن با اشاره به اينكه دشمني مي تواند در سه حوزه مباني، راهبرد و تاكتيك  باشد،‌ادامه داد:‌

 

 

 اگر دشمني براساس راهبرد يا تاكتيك باشد، صلح و كنارآمدن، امكان پذير است. اما اگر دشمني در مباني باشد، صلح كردن بي معناست و تا يكي از طرفين دشمن از بين نرود، دشمني همچنان ادامه دارد. و صد البته كه دشمني ما با آمريكا در مباني است و اهداف انقلاب با اهداف آمريكا متفاوت است و لذا صلح، آشتي و معامله برد – برد در تعامل با آمريكا معنا ندارد.

وي نفوذ فردي، نفوذ بر جوامع و گروههاي اجتماعي و نفوذ بر جريانات سياسي را از انواع نفوذها برشمرد گفت: حرص در تعاملات نفسي و شهواني، حرص در مال اندوزي،‌حرص در رسيدن به مقام و ساده انديشي و خوش باوري از عوامل نفوذ فردي در نخبگان هستند. نفوذ نوع دوم نيز براي ايجاد و اختلاف، نفوذ در ساختار رهبري و تبديل اختلفات كوچك بر اختلافات عظيم صورت ميگيرد که انگلیسی ها استاد این کار هستند.

   دكتر محمدي با اشاره به خطرناك تر بودن نفوذ در جريانات سياسي و مذهبي افزود: كارهاي دشمنان و بويژه انگليسي  ها در قبل و بعد از انقلاب از جمله اين نفوذ هست.

 وي با اشاره به شاخص هاي سلامت جريان از نفوذ اظهار داشت: تكيه بر اسلام ناب محمدي،‌ حفظ ارزشهاي انقلاب اسلامي ، حركت در خط امام خميني (ره) و تبعيت از ولايت و رهبري از شاخصهاي سلامت جريانات است. لذا اگر كسي از ارزشهاي اسلام فاصله گرفته يا شوراي رهبري را مطرح ميكند، قطعا در سلامت نیست.

 وي با اشاره به اينكه بايد عوامل و جريانات نفوذي را بشناسيم اظهار داشت: خوش بيني به دشمن و اعتماد به او و هم چنین بزرگنمایی دشمن و كوچك نمايي جبهه خودي از نشانه هاي جريانات نفوذي است. لذا اگر كسي بگويد آمريكا با يك بمب ميتواند سيستم دفاعي ما را از كار بيندازد نشانه نفوذ است.

 دكتر محمدي بازگشت از اصول و اهداف انقلاب و اسلام را از ديگر نشانه هاي نفوذ دانست خاطرنشان كرد: اگر ميبينيم مسئولي در كشور مي گويد سي سال است احساسي برخورد كرده ايم و زمان تعامل با دنيا است! نشانه نفوذ است.

 وي به عامل ديگر شناخت جريان نفوذ اشاره كرد و گفت: اگر عده اي معتقد شدند كه انقلاب كرده ايم كه حكومت كنيم و 22 بهمن را پايان انقلاب دانستند، در واقع يا نفوذي است يا نفوذ در ان ها صورت گرفته است.

 این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: انسان شگفت زده ميشود از اينكه عده اي كه خودشان جنايات و نقشه هاي آمريكا را ديده و مي شناسند مي گويند «تعجب مي كنم كه عده اي گمان ميكنند آمريكا هنوز به دنبال نفوذ است»!!!

 دكتر منوچهر محمدي ادامه داد: متأسفانه كساني كه خود را بعنوان نخبگان اصولگرايي مطرح ميكنند،در مجلس براي اينكه نشان دهند با برجام موافقند از هم سبقت مي گيرند!

 وی ادامه داد: اين باور كه آمريكا ديگر به دنبال براندازي نيست،‌آمريكا كدخداست و بايد دم كدخدا را ديد، معادل سازي جامعه جهاني با چند قدرت استكباري توسط افراد از جمله مصاديق نفوذ است.

 دكتر منوچهر محمدي با اشاره به طرقي كه آمريكا بوسيله آنها نفوذ ميكنند،‌ادامه داد: خوش و بش كردن و مذاكره  و تحريك احساسات و همچنين مجذوب سازي از شيوه هاي نفوذ دشمن در افراد و جريانات است.
وي با اشاره به اينكه تأويل گفتمان امام مي تواند يك نفوذ باشد اظهار داشت: البته می دانند که برای تأثیرگذاری، این تأويل گفتمان بايد توسط نزديكان از خانواده امام (ره) صورت گيرد یا توسط كساني كه رابطه بسيار نزديکی با امام (ره) داشتند،‌صورت گيرد.

 دکتر منوچهر محمدی با اشاره به نفوذ دشمن بین نخبگان و شخصیت ها ادامه داد: اینکه افرادی را سه ماه برای آموزش زبان انگلیسی به آفریقا می برند یا او را به فلان دانشگاه لندن بورسیه می کنند تا مدرکی را بگیرد، تا بتوانند فکر او را عوض کنند، خود نشانگر نفوذ است.

 دکتر منوچهر محمدی در ادامه با اشاره به این که دشمن برای نفوذ مراحلی را طراحی کرده است، خاطر نشان کرد: اولین گام آن ها برای نفوذ، گشودن باب مذاکره است تا تابوی رابطه شکسته شود؛ ارسال نامه های اوباما به رهبری نیز در همین راستا بود. مرحله دوم نفوذ این بود که ایران ب÷ذیرد که یک قدرت هسته ای نیست که متأسفانه در برجام پذیرفته ایم.مرحله بعد نفوذ نیز مطرح کردن اسلام آمریکایی در مقابل اسلام ناب است که اسلام اعتدالی و خنثی همان تفسیر دیگر اسلام آمریکایی است.

 وی با اشاره به این که آمریکا سابقه بدی برای ایرانیان دارد، اظهار داشت: مرحله بعدی برای نفوذ، آرایش کردن و به تعبیر رهبری بزک کردن چهره آمریکاست تا مردم او را بپذیرند.

 این کارشناس مسائل سیاسی ایجاد شبکه های اجتماعی در فضای حقیقی و مجازی را از دیگر مراحل نفوذ دانست و خاطر نشان کرد: البته دشمنان هم از فتنه 88 درس گرفتند و فهمیدند که نباید به طور مستقیم در مقابل اسلام و انقلاب اسلامی و ارزش ها جبهه بگیرند. لذا امروز می بینید هرکاری که انجام می دهند، قبل از آن ابتدا از مقام معظم رهبری و رهنمودهای ایشان تشکر می کنند تا وانمود کنند که اولا رهبری در جریان همه کارها بوده و به چنین کاری کاملا راضی هستند و ثانیا جلوی ایجاد حساسیت را بگیرند و کار خود را پیش ببرند.

 وی با اشاره به این که نفوذ دشمن با برنامه ریزی و طراحی دقیق به پیش رفت، ادامه داد: در همین قضیه برجام که می تواند راه نفوذ دشمن به نظام اسلامی باشد، به قدری برنامه ریزی و طراحی دقیق شده بود که حتی اجازه بیان مخالفت به مخالفین داده نشد، به گونه ای که نماینده مجلس از این بابت در مجلس گریه کرد. حتی در ارائه طرح در مورد برجام نیز طراحی شده بود؛ لذا برجام در مجلس مطرح نشد، و اگر شده بود، شورای نگهبان با ده ها دلیل شرعی و قانونی می توانست، آن را رد کند، بلکه عده ای با طراحی از قبل، شیوه اجرای برجام را در مجلس مطرح کردند! و در واقع اصل برجام را حتی و پذیرفته شده، قلمداد کردند!

 دکتر منوچهری افزود: مطمئن باشید تا قبل از انتخابات، آمریکا شکلات دیگر هم به دولت خواهد داد تا در نگاه مردم، ظاهرا موفقیتی را برای دولت نشان دهد تا این دولت بتواند قدرت بگیرد؛ چرا که اگر این دولت بر سرکار نیاید، آمریکایی ها به هدفشان نخواهد رسید.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: باید بسیار مراقب و تیزبین بود؛ چرا که فتنه ای بزرگتر از فتنه 88 در راه است.

 گفتنی است سی امین نشست انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، امروز 27 آذرماه در سالن همایش های این مؤسسه برگزار شد.

 

بازدید 9185 بار
آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 خرداد 1395 ساعت 09:50

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.