ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

prof-mohammadi.ir

حل مشکل اقتصادی کشور آسان است!

منوچهر محمدی   -   1396/7/3

متاسفانه دولت تدبیر و امید با توجه به اینکه بخوبی می داند چگونه می تواند مشکل بیکاری، تعطیلی کارخانجات و رونق اقتصادی را حل نماید همچنان به دور خود می چرخد و با آمار و ارقام های رسمی بازی می کند و در واقع سر مردم شیره می مالد. اگرچه آقای روحانی در ابتدای دوره یازدهم ریاست جمهوری به درستی مطرح کرد که جیب مردم ملاک رونق اقتصادی است نه آمار و ارقام رسمی! ، ولی در این دوره پنج ساله تنها به آمار و ارقام مراجع رسمی دولتی که بسیاری از آنها ساختگی می باشد بسنده کرده است.

مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که حل مشکل اقتصادی کشور در جلوگیری از قاچاق وحشتناک کالا و همچنین واردات بی رویه کالاهایی که در ایران مشابه آن وجود دارد، می باشد و حتی معظم له ورود آن نوع از کالاها را حرام شرعی دانستند؟ معهذا دولت همچنان نسبت به ثبت سفارش و ورود این نوع کالاهای مشابه خارجی که از طریق رسمی ادامه دارد ، تعلل کرده و از ورود قاچاق جلوگیری نمی کند، و این دولت نه تنها اعتنایی به این حکم و فتوای رهبری مساله نکرده و در مقابل آن سکوت می کند بلکه حتی موانعی که از گذشته بر سر راه مصرف کالاهای قاچاق به نام "ایران کدو بارکد" وجود داشت از سر راه واردات کالاهای قاچاق برداشته است تا رانت خواران فارغ از هر مانعی بتوانند به سوء استفاده های کلان خود ادامه دهند.

این می رساند که دولتمردان منافع شخصی خود را در ورود کالاهای خارجی می بینند و قادر به قطع دست رانت خواران و سودجویان در واردات خارجی نیستند. یا آقازاده ها و بستگان چنانچه هر لحظه ای که بتوانند دست این رانت خواران و لابی های سودپرست را از دولت قطع کنند و بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری ورود کالاهای خارجی مشابه داخلی را حتی به مدت محدود پنج ساله قطع کنند ، اتفاقاتی که رخ خواهد داد به قرار زیر است:

1-    کارخانجات تولید داخلی که هم اکنون تعطیل شده و یا با کمتر از سی درصد از ظرفیت خود کار می کنند، بازار لازم را پیدا نموده و به افزایش تولید و به تبع آن رونق اقتصادی دست می یابند.

2-    بیکاری مزمن که جوانهای مملکت را هم اکنون گرفتار نموده و در خیابان ها پرسه می زنند انواع و اقسام مشکلات از قبیل اعتیاد و سایر کارهای ناشایست آلوده شده اند ، مشغول کار شده و به آینده خود هم امیدوارتر می گردند.

3-    اقتصاد مقاومتی هم تحرک جدی پیدا کرده و به تبع آن بانکها نیز به کمک تولید آمده و دست مفسدین و نجومی بگیرها از دامان سیستم بانکی قطع می شود.

بدیهی است اگر دولت خود را، دولت مدعی است که مردمی می داند و می خواهد مشکل اقتصادی، رکود، بیکاری و آسیبهای اقتصادی اجتماعی را صادقانه حل کند راهی جز، قطع ورود کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند و همچنین قطع قاچاق کالا، وجود ندارد.