ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

prof-mohammadi.ir

تحلیل دکتر منوچهر محمدی از سخنان امروز امام خامنه ای در درس خارجه فقه

13981204 0945001

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در ابتدای جلسه‌ی درس خارج فقه با تشکر از درخشش مطلوب ملت ایران در امتحان بزرگ انتخابات و ناکام گذاشتن فرصت‌طلبی و تبلیغات همه‌جانبه دشمنان، تأکید کردند:

در مقابل توطئه‌ی دشمن برای ضربه زدن به ارکان مختلف کشور، همه باید برای دفاع هوشیار، و آماده ضربه و حمله متقابل باشیم. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به فضاسازی منفی و پر حجم دستگاه­های تبلیغاتی بیگانه علیه شرکت مردم در انتخابات، خاطرنشان کردند: این تبلیغات منفی از چند ماه قبل آغاز و با نزدیک‌شدن به انتخابات بیشتر شد و در دو روز آخر نیز به بهانه یک بیماری و ویروس، رسانه‌های آنها از کمترین فرصت برای منصرف کردن مردم از حضور در انتخابات چشم‌پوشی نکردند. رهبر انقلاب اسلامی با شکر خداوند متعال و قدردانی عمیق از حضور گسترده مردم در انتخابات برغم این تبلیغات مغرضانه، گفتند: خداوند اراده کرده است این ملت را پیروز کند.

ایشان دشمنیِ دشمنان با ملت ایران را محدود به عرصه‌های اقتصاد، فرهنگ و باورهای دینی و انقلابی مردم ندانستند و افزودند: آنها حتی با انتخابات ملت ایران نیز مخالف هستند چرا که نمی‌خواهند پدیده شرکت مردم به‌نام دین در پای صندوق رأی و در خدمت انقلاب، به‌عنوان یک واقعیت تثبیت شود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برگزاری انتخابات در نظام اسلامی را باطل‌کننده ادعای دشمنان مبنی بر مخالفت دین با آزادی و دموکراسی خواندند و گفتند:انتخابات در جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که دین مظهر کامل یک دموکراسی همه‌جانبه است و برگزاری ۳۷ انتخابات در طول ۴۱ سال نشان‌دهنده اهتمام بی‌نظیر نظام اسلامی به مردم‌سالاری است.


رهبر انقلاب اسلامی با دعوت همگان به شناخت دشمن و هوشیاری در مقابل آن، تأکید کردند: در مقابل فعالیت هزاران نفر از جبهه دشمن علیه مسائل گوناگون ایران، در جبهه ملت ایران باید میلیونها نفر آماده دفاع، ضربه و حمله متقابل در امور تبلیغاتی و انواع کارهای ممکن برای ملت باشند.

 

تحلیل دکتر منوچهر محمدی از سخنان امروز امام خامنه ای در درس خارجه فقه (98/12/4)

#آماده_آماده_ایم

 پیرو فرمایشات امروز مقام معظم رهبری که دلالت بر وجود توطئه های جدیدی از ناحیه دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی بویژه آمریکای جنایتکار میدهد طبیعی ست که دشمن تا جان در بدن دارد و نفس میکشد دست از توطئه برنخواهد داشت چرا که او میداند یک رابطه معکوسی میان اقتدار فزاینده ی جمهوری اسلامی و افول و نزول آمریکا وجود دارد. بدین معنا که هر چه جمهوری اسلامی موفقتر باشد و قدرت بیشتری پیدا کند و بر توطئه های گوناگون دشمن غلبه بکند آمریکا را خشمگین تر کرده و تلاش میکند که بر شدت دشمنی خود بیفزاید.

 

خنثی کردن این توطئه ها مثل گذشته متضمن آمادگی ملت برای مقابله با این توطئه هاست . هوشیاری و شناخت دشمنی ها ضرورت افزایش بصیرت ملت را می طلبد. تردیدی نیست که نهایتا پیروزی از آن مستضعفین جهان به پرچمداری ایران اسلامی خواهد شد ولی هر چه ما هوشیارتر باشیم و آمادگی بیشتری داشته باشیم هزینه این پیروزی کمتر خواهد بود.

 

در رابطه با ایجاد آمادگی ضرورت دارد نیروهای انقلابی و حزب الهی در هر حرفه و شغلی که هستند در کار خود جدی تر و فعالتر باشند. آنکه در صنعت مشغول است در جهت خودکفایی کار خود را بعنوان یک عبادت انجام داده هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ کمی بدون توجه به تغهدات رسمی خود جد و جهد بنماید و کار خود را بعنوان یک عبادت نه ضرورتا تامین رزق و روزی خود و خانواده اش تلقی کند. به همین ترتیب آنکه در کار کشاورزی ست زمین و خود را بهتر و عمیق تر شخم بزند و تولیدات کشاورزی را هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ کمی ارتقاء دهد.

 

آنکه در دانشگاه مشغول تحصیل اشت علم مفید را آموخته و به نوع آوری و نظریه پردازی همت کند. آنکه در نیروهای مسلح است خود را از نظر عده و عده تجهیز نموده و با تکیه بر ایمان و شجاعت منتظر فرمان ولایت بوده و وارد کارزار با دشمن شود. آنکه در فضای مجازی کار میکند و خبره است وارد یک جنگ بی امان در این فضاء گردیده و در مقابل هجمه دشمن بی تفاوت نباشد.

 

و نهایتا هر کسی و در هر حرفه ای میباشد با یاری خداوند متعال خود را بسیج نموده و نه تنها خود را آماده دفاع بلکه آماده زدن ضربه متقابل جانانه ای به دشمن باشد .