ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

prof-mohammadi.ir

مقاومت و ایستادگی تنها راز پیروزی

بسمه تعالی

مقاومت و ایستادگی تنها راز پیروزی

جنبش و قیام عظیمی که به دنبال قتل بی رحمانه جورج فلوید سیاه پوست توسط پلیس مینیا پولیس صورت گرفت هم چون کبریتی بود که به انبار باروت عقده های خفته نه تنها آمریکا بلکه همه نظام های سلطه جویانه و مستکبران غرب زده شد. مردم مظلوم و تحت ستمی که طی قرون متوالی در اثر سیاست های استعمارگرانه و خود کامانه دولت های غربی تحت فشار ظلم و خفقان قرار گرفته بودند به ناگهان سرباز کرده و موجب بیداری عظیم این ملت های تحت ستم اعم از سیاه، سفید و رنگین پوستان گردید.

این درست است که در آغاز، این اعتراضات در واکنش به سیاست های تبعیض نژادی نسبت به سیاهان و رنگین پوستان شکل گرفت ولی دیری نپایید که انتظارات و توقعات بالا رفت و هدف این جنبش به سمت برقراری عدالت مطرح گردید و حمله ی بی امانی به همه ی نمادهای ظلم و بیدارگری و از جمله برده داری صورت گرفت؛ نمادهایی که نماد و افتخار نظام های حاکم در این کشور های غربی بود و نشان داد که مردم تنها به دنبال اصلاح بعضی قوانین برای رفع تبعیض نیستند بلکه به دنبال سرنگونی نظام های سرمایه داری و لیبرال دمکراسی هستند، نظام های که در آن اقلیت 1% همه ی قدرت و ثروت را در اختیار خود گرفته و 99% جامعه، تحت سلطه و استعمار آن یک درصد می باشد.

در فرهنگ علوم سیاسی این حرکت و جنبش یک شورش تلقی می گردد که خودجوش و بدون رهبری بوده و اگر چه می دانند که چه نمی خواهند ولی فی الواقع نمی دانند که چه می خواهند و این نقصی است که در این نوع جنبش ها وجود دارد. همانطور که در بیداری اسلامی در کشورهای عربی و اسلامی شاهد این خلاء و مشکل بودیم. بنابر این اگر این جنبش ها به درستی هدایت نشوند می توانند موجبات خسته شدن آحاد جامع و سرکوبی آنها منجر می گردد.

برای جلوگیری از چنین شرایطی و رشد فکری و برخاستن یک رهبری که بتواند توده های مظلوم و به پا خواسته را به سمت اهداف تعیین شده هدایت کند تنها و تنها در بستر مقاومت و ایستادگی می توان شاهد چنین رشدی بود چرا که آن ها الگوی موفق و بی نظیری را در مقابل خود دارند.

همانطور که انقلاب اسلامی در ایران توانست با دست خالی از قیام 15خرداد42، پیروزی بهمن57 را به وجود آورد و توانست در طول این چهل سال بعد از پیروزی انقلاب در مقابل همه ی توطئه های رنگارنگ دشمنان قدرتمند جهانی مقاومت و ایستادگی نموده و آن ها را شکست دهد همانطور که به تبع این انقلاب جمعی از جوانان فداکار حزب الله در لبنان توانستند پنج قدرت بزرگ جهان (آمریکا، انگلیس، فرانسه، ایتالیا و اسرائیل) را از کشور کوچک خودشان فراری بدهند و بر رژیم صهیونیستی این چهارمین قدرت نظامی جهان را در جنگ سی و سه روزه شکست مفتضحانه ای وارد آورند، همانطور که ملت های عراق و سوریه توانستند تروریست های خشن و وحشی داعش را که دست پرورده ی استکبار جهانی بودند با مقاومت و ایستادگی شکست دهند و همانطور که ملت مظلوم و پابرهنه یمن توانستند در مقابل دشمنان مجهز و کودک کش عربستان سعودی و موتلفینش به شکست بکشانند چرا مردم مظلوم و بیدار شده ی کشورهای استعمارگر و ظالم غربی به ویژه در ایالات متحد آمریکا نتوانند موجبات سرنگونی این نظام های فرسوده را فراهم کنند؟

همانطور که بنابر فرمایش امام(ره) نیروهای مسلح ایران نیز جزئی از امت بوده اند و امام اجازه ندادند به روی آن ها اسلحه کشیده شود طبیعتا سربازان و مامورین انتظامی در آمریکا و اروپا نیز خود تحت ظلم و استثمار صاحبان قدرت و ثروت می باشند بنابراین، این مردم به پا خواسته علیرغم فشاری که از ناحیه نیروهای مسلح بر آن ها وارد می شوند باید آنقدر ایستادگی بکنند و از برخورد مسلحانه با آن ها اجتناب کنند تا آن ها هم به بقیه مردم ملحق گردند. در این شرایط است که نظام حاکم به خودی خود فرو خواهد پاشید و زمینه برای ایجاد نظام های مردم سالار به معنای واقعی دمکراتیک فراهم خواهد شد و این چیزی است که خدای متعال وعده ی پیروزی آن را به همه ی مستضعفین جهان داده است البته این وعده تخلف نا پذیر الهی تنها با قیام ملتهای مستضعف و ایستادگی و مقاومت و فدارکاری تحقق پیدا خواهد کرد.                 ان شاء الله