ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

prof-mohammadi.ir

جنگ ادامه دارد!!!

      بسمه تعالی

           جنگ ادامه دارد    

 دولت های مستکبر جهانی تنها با جنگ و جدال می توانند بر اریکه ی قدرت باقی بمانند و این اصلی جدا ناشدنی از نظام سلطه جهانی است. وقوع جنگ عموما زمانی شدت می گیرد که این دولتهای مستکبر در درون جامعه ی خود با مشکلات سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی مواجه باشند چرا که تنها یک جنگ خارجی می تواند موجب برون رفت آنها ازمشکلات داخلی گردد.       

دولت آمریکا که مدتی است با مشکلات عظیم شورشهای داخلی به دنبال قتل جورج فلوید و بحران ویروس کرونا مواجه گردیده است و میرود که این حوادث موجبات سقوط و فروپاشی این ابرقدرت باقی مانده از دوران جنگ سرد گردد و تحت هیچ شرایطی قادر به مدیریت و حل این بحرانها نیست برای نجات خود تلاش می کند که به هر وسیله ی ممکن برای رقبای جهانی خود مشکل ساز باشد تا توجه افکار عمومی مردم خود را به خارج از مرزهای خود منعطف نموده و ناکار آمدی خود را در مدیریت داخلی تحت الشعاع قرار دهد.

همانطور که در مقاله «ویروس کرونا و آینده سیاست جهانی»(1) پیش بینی کردم که شرایط و اوضاع و احوال جهانی نوید دهنده ی فروپاشی نظام سلطه گرانه ی غرب محور و شکل گیری نظام جدیدی خواهد بود که میتوان آنرا نظام آسیائی نامید که مرکب محور از مثلث جمهوری اسلامی ایران جمهوری، خلق چین و جمهوری فدراتیو روسیه می باشد و این موضوعیست که دولتمردان آمریکا به خوبی آنرا درک کرده اند و بدیهی است که راهبردی را باید اتخاذ نمایند تا جلوی اقتدار روز افزون این مثلث اسیایی گرفته شود و آنها را آنچنان در مسائل داخلی خود مشغول کنند تا نتوانند به نقش خود به عنوان بازیگران قدرتمند جهانی به پردازند.

حادثه اتمی در بندر بیروت که به احتمال قریب به یقیین برنامه ریزی شده بود و ما را به یاد انفجار برج های دوقلو در 11سپتامبر 200 می اندازد منجر به این گردیده که ارامش از این کشور کوچک سلب و حزب الله را که به دنبال انتقام قتل ناجوانمردانه ی حسین کامل علیه رژیم صهیونیستی بود مانع یا به تاخیر اندازد. حوادث و اتفاقاتی که در بندر هنگ کنک و جزیره تایوان و در دریای چین رخ می دهد نیز برای مشغول کردن جمهوری خلق چین می باشد تا از رشد و پویائی اقتصادی این کشور جلوگیری کند. نگرانی هائی که وزیر امورخارجه آمریکا مارک پمپئو در رابطه با پیمان همکاری بیست و پنج ساله ی ایران وچین از خود بروز داده مهر تاییدی است بر این سناریوی تنظیم شده در آمریکا و رژیم صهیونیستی.

حوادث پراکنده ای که در مرزها و داخل ایران همچون انفجار در نطنز و اتش سوزیهای پراکنده نیز از جمله تلاشهایی است جهت نا امن کردن جمهوری اسلامی تا از فکر انتقام ترور شهید حاج قاسم سلیمانی صرف نظر کند و یا آنرا فعلا به تعویق اندازد.

اگرچه به یقین می توان گفت این فتنه ی جدید آمریکایی که با همکاری رژیم صهیونیستی و عوامل آن ها در منطقه تنظیم شده نخواهد توانست مانع سقوط ازاد این دو رژیم گردد وبه قول روزنامه ی نیویورک تایمز که اعلام می کند «ما در حل سقوط سقوط سقوط سقوط هستیم» با این وجود بنا بر ضرب المثل معروف (الغریق یتشبث بکل حشیش) استکبار تا لحظه ی نابودی وسقوط قطعی خود هرگز از تلاش برای جلوگیری از نابودی خود کوتاه نخواهد کرد.

در چنین شرایطی تنها میتواند و آن هم شاید چند صباحی فروپاشی محتوم خود را به عقب بیاندازند و در عین حال برای رقبای خود هزینه ایجاد کند. برای کاهش این هزینه ها هوشیاری و تعامل و همفکری میان این سه قدرت آسیائی میتواند نه تنها هزینه ها را کاهش دهد بلکه می تواند توطئه ها را خنثی نموده و آن ها را به فرصت تبدیل کند و در عین حال بر سرعت سقوط نظام سلطه ی غرب محور بیافزاید و جمهوری اسلامی باید در این مسیر با رایزنی با دو قدرت دیگرنقشی کلیدی و اساسی را در حوزه سیاست خارجی و روابط بین الملل بر عهده بگیرد

(والسلام)

 http://www.jahannews.com/news/723478 .(1)