ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

prof-mohammadi.ir

قدرت منطقه ای یا منطقه قدرتمند!! مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: مجموعه ۲
 

قدرت منطقه ای یا منطقه قدرتمند!!

جناب آقای دکتر ظریف در شورای روابط خارجی امریکا در کمال تعجب و شگفتی و در تقابل با سند مصوب چشم انداز بیست ساله 1404 که نهایت آن دستیابی به قدرت اول منطقه ای بوده است. اعلام می دارد «که ما باید بجای پیگیری قدرت منطقه ای شدن بدنبال منطقه قدرتمند» در این منطقه حساس و استراتژیک جنوب غرب آسیا (خاورمیانه) باشیم!!

اولا- از آقای دکتر ظریف باید سوال کرد جنابعالی به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی این پیشنهاد را از طرف جمهوری اسلامی مطرح می کنید که دقیقا در تقابل با راهبرد مصوب جمهوری اسلامی می باشد و یا اینکه نظر شخصی خود را اعلام می دارید؟ که در چنین شرایطی و در جایگاه وزیر امور خارجه، نه اجازه دارید و نه حق دارید راهبردی را که دقیقا در تناقض با راهبرد نظام جمهوری اسلامی می باشد.ارائه دهید

ثانیا- یقینا و بخوبی می دانید که طرح «منطقه قدرتمند» آنهم در شرایطی که در این منطقه یک تقابل و جنگ تمام عیار میان دو جبهه می باشد، که در یکی دولت های مرتجع و تحت سلطه قدرت های مستکبر جهانی حضور دارند که با تمام توان برای نابودی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی خود را متعهد دانسته و گام بر می دارند و در کنار آنها رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی اسرائیل قرار دارد که در قاموس خود، برنامه از «نیل تا فرات» را همچنان در اهداف خود حفظ کرده و پرچم ننگین خود را نیز با تکیه بر همین هدف تصویر کرده است و روزی نیست که ملت مظلوم فلسطین را به خاک و خون نکشد و در جبهه دیگر دولت هایی هستند که به برکت انقلاب اسلامی از بند سلطه قدرت های سلطه گر رهایی یافته و امروز به جبهه مقاومت معروف می باشند و این دو جبهه نه تنها با هم در تضاد ایدئولوژیک و استراتژیک می باشند بلکه هر یک برنامه شکست و نابودی جبهه مقابل را در سر لوحه سیاست های خود قرار داده اند و هیچ امکان سازش و آشتی میان آنها وجود ندارد و رابطه این دو جبهه بر اساس بازی همه یا هیچ می باشد که از دهه ها قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ابعاد نظامی، سیاسی و فرهنگی در جریان است.

اینک از آقای دکتر ظریف باید سوال کرد که در اجرایی و عملیاتی کردن نظریه جنابعالی ، کدامیک از این دو جبهه باید نسبت به جبهه مقابل از اهداف و راهبرد های خودشان عدول کنند تا به زعم جنابعالی بتوانند منطقه قدرتمندی را شکل دهند. آیا رژیم اسرائیل و دولت های مرتجع تحت سلطه حاضرند به نفع جبهه مقاومت که جمهوری اسلامی در راس آن است و جنابعالی بعنوان وزیر امور خارجه این کشور هستید- که متاسفانه ارائه دهنده چنین طرحی می باشید- از موضع خود عدول کنند؟ یا اینکه جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت باید از کلیه حقوق، ارزش ها و اصول حاکم بر سیاست ها خود دست کشیده و هم تسلیم نظام سلطه شده و هم رژیم نامشروع اسرائیل را به رسمیت بشناسد و هم در مقابل کدخدا، سر تسلیم فرود آورند. راستی! آیا فکر کرده اید که چه راهبرد مضحک و غلطی را آن هم بعنوان یک مقام رسمی جمهوری اسلامی مطرح می کنید؟

ای کاش یا وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی نمی بودید و بعنوان یک مقام دانشگاهی هر چه دلتان می خواست می گفتید و یا اینکه حداقل و صراحتا در حضور دوستان امریکایی خود در شورای روابط خارجی تفکیکی مابین نظرات شخصی و امریکایی پسند خود و سیاست مصوب جمهوری اسلامی قائل می شدید؟!!

زهی خیال باطل

     ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی                                 این ره که تو می روی به ترکستان است

 

                                                                                                       دکتر منوچهر محمدی

                                                                                                                                      1397/02/06

بازدید 5782 بار
آخرین ویرایش در شنبه, 08 ارديبهشت 1397 ساعت 11:41

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.