ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

prof-mohammadi.ir

سخنرانی در مراسم اربعین در حرم سید الشهدا

در حقیقت به عنوان یک کارشناس روابط بین الملل زمانی که در این راهپیمایی حرکت می کردم به ذهنم خطورکرد که ملل متحد واقعی در اربعین و در کربلا مشاهده می شود. سازمانی که سلطه گران و مستکبرین در نیویورک به نام سازمان ملل متحد ایجاد کردند نه متحد است و نه ملت ها درآن هستند در آنجا مجموعه ای از دولت ها و عموما هم دولت ها مستکبری هستند که به نام ملت ها جمع شدند و هدفشان سلطه برکل جهان و حفظ منافع صاحبان قدرت و ثروت است. در حالی که واژه ملل متحد این معنا را اصلا نمی دهد. چنین هدفی هم در روز اول نبود و در نتیجه سازکاری را در نیویورک فراهم کردند که قبلا در ژنو بود تا بتوانند ملت ها را استثمار از حق خودشان محروم و آزادی ملت هارا سلب کنند

یک مرزبندی میان کشورها به وجود آوردند و مسله ناسیونالیزم (ملی گرایی) را مطرح کردند؛ ملت ها نه تنها نباید متحد باشند بلکه کاملا باید جدا از یک دیگر باشند و در سازمان ملل متحد هم ارگانی ایجاد کردند به نام شورای امنیت ولی در واقع باید گفت شورای ناامنی یعنی پنج قدرت بزرگ جهانی با داشتن حق وتو در طول مدت هشتاد سال که از زمان جنگ جهانی دوم گذشته جز جنگ و خون ریزی و استثمارو استضعاف ملت ها چیز دیگری برجا نگذاشتند.

اربعین و کربلا واقعیت ملل متحد را نمودار و برجسته کرد. در این جا نه دولت ها بلکه ملت ها حضور دارند ملت هایی که مرزهای جغرافی را درنوردیده و در کنار یک دیگر و در یک هدف حرکت می کنند، در حالی که دولت هایی که در سازمان ملل متحد هستند هر کدام به دنبال منافع خودشان هستند.

ملل متحد جدیدی که در اربعین کربلا ایجاد شده نه احتیاج به بودجه دولت دارد نه احتیاج به ویزا و حضور و تفکیک دارد. این طور نیست که هر کرسی برای یک ملتی باشد اینجا همه با هم هستند این جا امنیت را خود مردم ایجاد می کنند احتیاج به شورای امنیت نیست، احتیاج به حق وتو نیست، حتی مسئله سن، رنگ، ونژاد و قوم و قبیله هم نمی شناسد. ملل متحد همه می تواند شرکت کنند حتی نوزاد هم می تواند شرکت بکند و حتی پیرمردی هم که عصا به دست می آید حق ورود به این سازمان ملل متحد و در این اربعین حسینی را دارد. حرکتی که دراین ملل متحد ایجاد شده است حرکتی است به سوی یک هدف با یک الگو و مدل. وقتی می گوئیم «حب الحسین یجمعنا» یعنی دوستی سیدالشهدا رمز پیوند همه این مردمی است که متجاوز از سی میلیون نفر در سال دور هم جمع می شوند.

در مجمع عمومی سالیانه به اصطلاح سازمان ملل در نیویورک سخنرانان، روسای دولت هایی هستند که جز نفرت چیز دیگری را ایجاد نمی کنند، ولی در اربعین کربلا نفرت وجود ندارد بلکه سرتاسر، محبت و عشق و علاقه است.

در سازمان ملل باید آمریکا نگاه بکند و ببیند که آیا می تواند یا می خواهد پولی را در اختیار سازمان ملل بگذارد تا هزینه های این تشکیلات عظیم و این برج چندین ده طبقه ای را اداره بکند ولی در این ملل متحد در این مجمع سالیانه اربعین ، التماس می کنند و بدون هیچ هزینه ای از شما پذیرایی می کنند رفاه ایجاد می کنند و آذوقه می دهند التماس می کنند که «بیا مهمان ما باش» یعنی میزبان مردمی است از این سرزمین که توشه و هزینه و درآمدهای سالیانه خود را صرف جویی و پس انداز می کنند که بتواند از این مجمع عمومی ملل متحد پذیرایی بکنند. هیچ کس از دیگری نمی پرسد تو از کدام ملت هستی، از چه قومیتی هستی و همه یک چیز می گویند؛ السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولادالحسین. همه یک هدف دارند این هدفیست الهی که دراین سازمان و در این جامعه شکل می گیرد دولت ها هیچ نقشی ندارند بلکه هر چه هست ملت ها.

دولت سعودی در اداره مراسم حج برای دو تا سه میلیون نفر چه فضاحتی را به بار آورده همه ساله یک فاجعه ای رخ می دهد، فاجعه مناء،فاجعه جرثقیل، فاجعه ای که معمولا در رمی جمرات به وجود می آید. ولی در اینجا در این گردهمایی ملل متحد، پشت دیواره های این ملل متحد همه دشمنان صف بستند داعشی ها هستند صهیونیست تلاش می کند تا این مجمع را به هم بزنند ولی خونی از دماغ کسی نمی آید و این ملت را هر چند تهدید می کنند می بینید که کثرت جمعیت در این جامع جهانی و در این مجمع عمومی بزرگ جلوه گرهست. احتیاج برای وقت گرفتن، برای صحبت کردن نیست هر کسی می تواند در این مسیر نود کیلومتری از نجف تا کربلا شعار بدهد. همه هم شعار های او را تکرار می کنند چون می دانند که در ذهنشان و فکرشان تنها یک چیز هست و آن تبعیت از امام حسین است. چرا ما گفتیم که همه روز کربلا و همه روزعاشوراست و همه زمان کربلاست و همه زمان عاشورا هست. برای این که هدفی الهی است و این جایگاهی است که خداوند آن را متبرک کرده است و از آدم و حوا تا به این روز وتا یوم قیامت اینجا به عنوان ستاره درخشان بر همه جامعه اسلامی حکومت می کند. اساس سلطه مستکبرین تفرقه بود. اساس براین بود «تفرقه بینداز و حکومت کن» ولی اربعین وحدت ایجاد کرد و مستکبرین را به خاک نشاند و در حقیقت بهشت موعود را در این اربعین ایجاد می کنند در حالی که واقعا برای دشمن جهنمی است که به وجود آمده ولی برای دوستانش بهشت است، بهشتی که آرزو می کنیم که نه در آن نفاق و نه ظلم و نه فساد و دروغ در آن ایجاد شود ان شاء اله. بنابر این به جرات می توان گفت که آن چه را که مستکبرین می خواستند به عنوان سازمان ملل متحد و به دروغ ایجاد کردند نه سازمان است، نه ملل است، نه متحد است بلکه آنچه آن ها می خواستند ایجاد کنند در اربعین و در کربلا ایجاد شده است. هم سازمان است هم ملل درآن حضور دارد، بدون هیچ شرط و شروطی، هم متحد است و هم یک هدف دارد و آن عاشورا و سرزمین کربلاست و به قدرت می توانیم بگوییم پایتخت سازمان ملل جهانی واقعی جایی نیست جز کربلای معلی و آن طور که حضرت امام می فرمود که راه قدس هم از کربلا می گذرد ان شاءاله این راهپیمایی با همین عظمت بلکه با عظمت بیشتر به سمت قدس برود. ان شاء اله قدس عزیز را هم از چنگال صهیونیست ها نیز آزاد کنید.

 

                                                                                 والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته